• Esileht
  • Tervikliku õppe programm
  • Lastelood
  • Gunter Pauli
  • Raamatud ja salvestised
  • Uudised
  • Kontakt

Tervikliku õppe Programm 

"SEIKLUS"


Tervikliku õppe programm

  • Miks õpetada läbi lugude jutustamise?

Mis juhtub, kui paneme kokku lugude jutustamise, teaduslikud teadmised ja kogemusliku õppe? Lapsed õpivad nägema maailma kui terviklikku seostatud süsteemi. 

Milles seisneb Tervikliku õppe programm "SEIKLUS"? 

S - seosed
E - elu
I - inspiratsioon
K - koostöö
L - loovus
U - uudishimu
S - sõprus

See lähenemine sobib kasutamiseks nii kodus kui ka koolisüsteemis ja on osa tavaõppest juba täna paljudes koolides Ameerika Ühendriikides, Euroopas, Lõuna-Ameerikas ja Kaug-Idas. Hiina on Gunter Pauli lugude ja metoodika järgi õpetamas koolides üle terve kogu maa. Me tahame väga, et ka Eesti lapsed saaksid eluks sama hea stardipositsiooni ning võimaluse õppida viisil, mis on tõeliselt loomulik, arendav ja huvitav.

Lugude kaudu õpetamise koolitused

2019. ja 2020. aasta suvel viis Gunter Pauli Eestis läbi lugude kaudu õpetamise koolitused ning paljud õpetajad on tänaseks seda metoodikat juba oma igapäevatöös edukalt rakendanud, veel rohkemad aga ootavad võimalust see meie lasteni tuua ja tavapärasesse õppetöösse integreerida. 

Juba toimunud ja ka tulevikus toimuvad koolitused toetavad õpetajaid, haridusuuendajaid ja lapsevanemaid laste ja noorte suunamisel, annavad lisateadmisi erinevates teaduse valdkondades ja pakuvad loomingulisi töövahendeid lugude kaudu õpetamiseks.

Integreeritud õpe hõlmab viite erinevat oskuste komplekti ehk intelligentsust: akadeemiline teadmine, emotsionaalne intelligentsus, kunstiline väljendus, öko-kirjaoskus ja ellurakendamise võimekus. 

Õppeprogrammi aluseks on teaduslik lähenemine ja haridusuuenduslik metoodika, mis toetub ülemaailmse ZERI Learning Initiative võrgustiku ja Gunter Pauli tööle.

Paljud 2020. suvel toimunud koolitusel kohalviibinud olid koolitusel juba teist korda ja panid oma koolituse kogemuse sõnadesse:
"Sel aastal nägin ja tundsin, kuidas visionäär inimesi inspireerib, neid avab ja nende endi erakordsusel esile aitab tõusta. Mulle tundub, et mõistsin, miks Gunter Pauli ei tegutse suurlinnades vaid liigub mõõda kogukondliku kultuuriga ääremaid – suured muutused sünnivad perifeerias, kus keskvõim on nõrgem ja inimestel suurem võimalus ning vabadus oma südame kutset järgida!"
Eesti Lastevanemate Liidu juhatuse esimees Aivar Haller
"Need valmid on vormilt lihtsad, kuid sisult mitmekihilised – igaüht kõnetab erinev alateema loos. Huvitavad faktid looduse seaduspärasuste kohta juhivad last edasi uurima just teda kõnetanud teemat ja täiskasvanul ei ole vaja õpetada – laps juba õpibki,"
TLPK koduõppe koordinaator Kadi Künnapuu
"Oli väga meeli avardav, inspireeriv ja huvitav taaskohtumine Gunter Pauliga. Läbi tema lastejuttude saab õpetaja toetava ja kindla katuse, mille alla kujundada oma õpilastele ja endale sobiv ehitis. See nii nimetatud ehitamine on nii õpetajale kui ka õpilastele põnev ja rohkelt õppimisvõimalusi pakkuv. Aga see ehitis ei ole mitte 19. ega ka 20. sajandi hoone (mida tänapäevane kooliharidus veel visalt endiselt suuresti pakub), vaid ikka 21. sajandi - see tähendab jätkusuutlik, looduse ja teistega arvestav võimas ehitis, mis on iga ehitaja näoline, kuid samas kõiki ühendav ja arvestav."
Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpetaja Margit Randmaa

 

"Eelmisel aastal osalesin - väga vahva teema, vajalik ja ainuõige suund edasiminekuks. See oli üks parimaid senise elu jooksul kogetud koolitustest ja inspireeris mind väga!"

Anonüümne tagasiside

"Gunter Pauli loominguline lähenemine nii õpi- kui ka õppeprotsessi on sedavõrd meisterlik, et kuidagi ei tahaks mööda lasta võimalust uusi teadmisi omandada ja koos praktiseerida."

Anonüümne tagasiside

Loe pikemalt: Miks õpetada läbi lugude jutustamise? ja Millised on Gunteri lastelood?

Tuleviku Hariduse SA. Telefon: +372 56 499 199, e-kiri: Ave.Oit@lilleoru.ee
Aadress: Taevasmaa tee 2, 75320 Aruvalla küla, Rae vald, Harju maakond
  • Esileht
  • Tervikliku õppe programm
    • Miks õpetada läbi lugude jutustamise?
  • Lastelood
    • Miks anda digimaailmas välja raamatuid?
  • Gunter Pauli
  • Raamatud ja salvestised
    • Raamatute komplekt
    • Lugude kaudu õpetamise koolituste salvestised
  • Uudised
  • Kontakt