Kommenteeri

2.-4. juulil 2020 viis visionäär, 365 lasteloo autor ja kuue lapse isa Gunter Pauli Lilleorus läbi lugude kaudu õpetamise koolituse. See haritusuuenduslik koolitus oli mõeldud igas haridusastmes õpetajatele, samuti lapsevanematele ja ka kõigile teistele, kes laste ja noortega töötavad.

Gunter Pauli lugude kaudu õpetamise koolitused on loodud selliselt, et need toetavad õpetajaid ja lapsevanemaid laste ja noorte suunamisel, annavad lisateadmisi erinevates teaduse valdkondades ja loomingulised töövahendid lugude kaudu õpetamiseks. Integreeritud õpe hõlmab viite erinevat oskuste komplekti ehk intelligentsust: akadeemiline teadmine, emotsionaalne intelligentsus, kunstiline väljendus, öko-kirjaoskus ja ellurakendamise võimekus.

Õppematerjaliks on Gunter Pauli kirjutatud lood, mis on mõeldud lastele igas kooliastmes, alates lasteaiast. Esimene lugu "The Strongest Tree" valmis enam kui 20 aastat tagasi, tänaseks on sarjas "Gunter's Fables" kokku 365 lugu. Osaleja said kaasa igapäevatöös kasutamiseks 12 eestikeelset e-raamatut ja põhikoolitusele järgnevad jätkukoolitused sügisel 2020 ja kevadel 2021.


Gunter Pauli lugude kaudu õpetamise koolitusel osales ka insener ja ettevõtja Ville Jehe, kes jagab oma mõtteid:
„Gunteri lugudes on olulisel kohal seosed, mida kahjuks on meie tohututes teadmiste kogustes tavaliselt väga vähe. Kipume ümbritsevale keskkonnale vaatama kitsalt ja selliselt tehtud otsuste tagajärjed kipuvad olema heal juhul lühiajalised, halvemal juhul kahjulikud. Gunteri raamatute abil harjuvad järgmised põlvkonnad asju laiemalt, seoste kaudu vaatama ja vastavaid lahendusi otsima, mis on selgelt ainuvōimalik tee elamisväärse keskkonna säilitamiseks.“

Vaata ja kuula, kuidas Gunter Pauli avab looduselt õppimise olulisust ja kuidas see aitab meil targemaid lahendusi luua.

Lisa kommentaar

Email again: